Červenec 2008

Změny

27. července 2008 v 18:38 | Mirka |  Novinky
Protože byly články v rubrikách poněkud nepřehledné a s nově přibývajícími by se vše ještě více komplikovalo, dojde v nich k několika drobným změnám. S postupem času se jistě i tyto změny budou dál upravovat, měnit a přetvářet, ale prozatím to snad bude stačit.
Zrušila jsem rubriku Reklama, protože tam byl jediný článek a ten se snadno mohl přesunout do rubriky Zajímavosti o... , kde také skončil. V této rubrice se budou objevovat příspěvky, které se nehodí svým obsahem do ostatních. Nemá přece smysl kvůli jednomu článku pořizovat rovnou celou rubriku.
Zato z nejobsáhlejší rubriky - Písničky, jsem se rozhodla udělat dvě. Nevědela jsem podle čeho je rozdělit. Nakonec jsem se rozhodla podle roku vydání. Písničky 60. let, a písničky novější. Originální to není, vtipné taky ne, ale co se dá se mnou dělat :D.

Návštěvnost za čtvrt roku

25. července 2008 v 17:09 | Mirka |  Novinky
A je to tady! Dne 25. 7. 2008, v 16:40 dosáhla návštěvnost na těchto skromných stránkách čísla 1000. Což znamená, že za nějakých 25 let by to mohlo být až 100 000 návštěv pokud to půjde takhle dál. Samozřejmě pokud ještě tyto stránky budou existovat. No není to úspěch? :D
Vzhledem k tomu, že průměrná návštěvnost za červen a červenec byla vyšší než za předchozí měsíc, mohli bychom k cifře 100 000 dostat i o pár let dříve :D
Takže: 21. 4. - 25. 7. - 1000 lidí.
Blahopřeji si :D

Přibyly oblíbené stránky

18. července 2008 v 17:33 | Mirka |  Novinky
Pro fanoušky Kriminálky Miami tu jsou stránky právě o tomto seriálu. Třebaže jsou převážně ve slovenštině, myslím, že to českým přiznivcům vadit nebude, protože jsou výborné. Nejen o postavách a hercích, o seriích či jednotlivých epizodách. Nechybí tu nesčetně mnoho fotek a samozřejmě, jak už to u věrných fanoušků bývá, i fanfictions.
Stránky dlouhevlasy.cz, jsou pro ty, kteří chtějí vědět všechno o vlasech. Nejen o péči, účesech, radách a zkušenostech. Jsou tu tisíce příspěvků ve fóru, desítky článků, mnoho postřehů, nemálo zajímavostí a spousta dalších věcí, záležitostí (jak to mám obecně nazvat?).
Simušin eden - stránky o hudbě, písničkách, skupině Elán, o životě a dalších radostech. :)
Myšpuliny stránky - obsahují motokáry, formule, Shaniu Twain, texty písní nebo třeba Murphyho zákony.
Elfridin blog - jsou obrázky, převážně kreslené autorkou. Musím říct, že obrázky ve skutečnosti vypadají ještě líp než překopírované na internet. Dále se tu dočtete o knihách, příbězích a samostanou rubriku si zasloužilo vše, co se týká úvah o knize (a teď už i filmu) Stmívání.
Stránky Kikiny jsou o autech, motokárách, formulích, skupině Kryštof a různých zajímavostech.


Původ jmen Pavel a Patrik

14. července 2008 v 12:30 Jména

Pavel

- je jméno latinského původu (z lat. paulus), znamená "malý", přeneseně "skromný, nepatrný". Starší podoba jména je Pavlín (z lat. Paul(l)inus), tj. "náležijící Pavlovi".

Patrik

- je irské jméno (staroirsky Patricc) latinského původu (z lat. patricius), znamená "patricijský, urozený, šlechtický" (tj. mající "otce" - lat. pater). Za českou obdobu jména se považoval Vlastimil.

Původ jmen Vít a Viktor

6. července 2008 v 17:01 Jména

Vít

-je jméno patrně latinského původu (z latinského vitus) a nejasného významu, nejčastěji se vykládá jako "živoucí, veselý". Někdy se odvozuje z němčiny, buď s významem "široký" (z wit), nebo "lesní" (z witu). Osamostatnělá domácká podoba jména je Vítek.

Viktor

-je jméno latinského původu (z lat. victor), znamená "vítěz". Varianty jména jsou Viktorín, Viktorián. Jsou původem odvozená přídavná jména, znamenají "vítězův". Za českou obdobu jména se považuje Vítězslav.